Lipiec 16 2018 18:55:45

PROJEKT GIMNAZJALNY ,, BIEGANIE NAS ŁĄCZY "

PROJEKT GIMNAZJALNY ,, BIEGANIE NAS ŁĄCZY "

• akcja o charakterze prozdrowotnym i prorodzinnym

Dwa miesiące przygotowywaliśmy się do prezentacji projektu, którego celem jest promocja aktywnych i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Chcemy poprzez nasze działania wspierać więzi rodzinne, przeciwdziałać  chorobom cywilizacyjnym, przedstawiać  alternatywne  formy  dla walki  z uzależnieniami i stresem, a także kształtować wśród dzieci i młodzieży nawyki prozdrowotne.

!!! Podstawą do udziału w naszej akcji i losowaniu jest karta startowa dostępna w ZSP w Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.pl, która jest podstawą do otrzymania numeru startowego upoważniającego do udziału w projekcie oraz podczas losowania nagród.

A oto harmonogram i regulamin projektu:

data biegu: 19. 05. 2018 r ( sobota )

miejsce biegu: okolice Parku i Zamku w Przyszowicach, ul. Parkowa 1

godzina i czas biegu:

* 9:00 - 9:45  weryfikacja zawodników

* 10:00 otwarcie projektu

* 10:15 – 10:25 bieg przedszkolaków wraz z rodzicami
10:30 – 10:45 bieg uczniów szkoły podstawowej wraz z rodzicami
10:50 11:10 bieg gimnazjum i starszych
11:20 – 11:50 losowanie nagród
12:00 – 12:50 kąpiel w " kurtynie wodnej " zorganizowanej przy pomocy OSP z Przyszowic

( prosimy o zabranie ręczników i stroju zmiennego)

* 13:00 - zakończenie imprezy

!!! Zapewniamy niespodzianki dla najmłodszych, występ zespołu tanecznego z Ornontowic, opaski na rękę z hasłem projektu oraz losowanie nagród ( rowerów, sprzętu sportowego, głośników bezprzewodowych,.........)

REGULAMIN PROJEKTU :

• do startu będą dopuszczeni tylko ci zawodnicy, którzy dostarczą w biurze zawodów kartę startową ( WERYFIKACJA TYLKO W DNIU ZAWODÓW) dostępną w ZSP Przyszowicach lub na stronie internetowej www.gimnzajum.przyszowice.edu.plFORMULARZ
  • w przypadku osób niepełnoletnich, rodzice lub opiekunowie zobowiązują się do zapewnienia opieki dziecku przed, w trakcie i bezpośrednio po zakończeniu imprezy.
  • karta zgłoszeniowa upoważnia do nadania numeru startowego, który to numer w losowaniu bierze udział tylko jeden raz ( po czym wszystkie numery wrzucane są do urny losującej główną nagrodę ). Po wylosowaniu numerka czekamy 1 min. i należy zgłosić się po odbiór nagrody. Po upływie wyznaczonego czasu los jest nieważny ale bierze udział na koniec w losowaniu dwóch nagród głównych
  • zalecany strój sportowy
  • rodzice pełniący rolę opiekunów podczas biegu przedszkolaków czy uczniów , a nie posiadający karty startowej, nie są traktowani jako uczestnicy projektu
  • organizator projektu ani osoby z nim współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności za szkody powstałe lub rzeczy pozostawione w miejscu akcji

• UPRZEJMIE PROSIMY O POZOSTAWIENIE SAMOCHODÓW W OKOLICY PARKINGU SZKOLNEGO I PRZY BOISKACH SZKOLNYCH : Przyszowice , ul.Szkolna 4

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

ZSP w Przyszowicach

opiekun projektu Katarzyna Szolc

koordynator akcji Maria Spyrka - Stachowska

uczniowie II klasy Gimnazjum

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY 2018

13 Stycznia 2018r., jak co roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się Koncert Świąteczno-Noworoczny zorganizowany przez szkołę i Orkiestrę OSP Przyszowice.

W pierwszej części uczniowie z klasy IVa i jeden uczeń z IVc przedstawili, odwołujące się do polskiej tradycji, jasełka, których fragmenty przeplatane były kolędami śpiewanymi przez publiczność. Młodzi aktorzy zostali przygotowani przez panią Bronisławę Ogonek. Do atrakcyjności przedstawienia przyczynili się rodzice i babcie uczniów, którzy zorganizowali piękne stroje.

Po jasełkach nastąpiła piętnastominutowa przerwa, w trakcie której działała kawiarenka Rady Rodziców.

W drugiej części Wystąpiła orkiestra pod dyrekcją pana Mirosława Hajduka wraz z solistami. W roli solistów wystąpili: Alicja Śmietańska - Nowakowska, Dominika Mielnik, Tomasz Nowakowski, Wojciech Miczka, Kacper Famula, Tomasz Makselon. Improwizację na trąbce wykonał Jarosław Hajduk. Zagrano wiele znanych utworów oraz kilka nowych. Z największym entuzjazmem przyjęto ,,Gdybym był bogaty’’, ,, Summertime’’ oraz ,, Radetzky Marsch’’. Na koniec orkiestra tradycyjnie zagrała kolędę  ,,Cicha noc’’

Organizatorzy dziękują Spółdzielni Uczniowskiej ,, Malinka ’’, prowadzonej przez panią Janinę Kopel, za przygotowanie poczęstunku dla młodych aktorów. Za pomoc w przygotowaniach podziękowanie należy się również absolwentowi naszej szkoły Karolowi Musiołowi. Zobacz zdjęcia.

Patrycja Lis

Pan Toti i Spotkania ze sztuką

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Przyszowicach w ramach cyklu Spotkania ze sztuką mieli niepowtarzalną sposobność uczestniczenia  w spotkaniu autorskim z gliwicką pisarką i malarką Joanną Sorn Gara, autorką poczytnej serii książeczek o Panu Toti. Pani Joanna opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak tworzy się postać głównego bohatera i jego przygody- czyli od pomysłu do realizacji. Dzieci próbowały podczas burzy mózgów stworzyć nowe przygody Pana Toti. Mamy nadzieję, że ta zabawa będzie inspiracją do napisania kolejnej opowieści o sympatycznym ludziku. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała małym czytelnikom swoje książeczki.

To na pewno nie ostatnie spotkanie z Sorn Garą. Pisarka odwiedziła nasza szkołę już drugi raz. W planach mamy kolejne warsztaty. Pan Toti i Sorn Gara są u nas zawsze serdecznie witani i oczekiwani.

Joanna Duss

,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''
Mikołaj

W dniu 6 grudnia zakończyliśmy XX edycję akcji dobroczynnej klas młodszych pod hasłem ,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''. Zebrane dary zostały przekazane na rzecz wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Zabrzu. Dziękujemy za ,,Dar Serca'' najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Organizator akcji Iwona Łachan i Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej. Zobacz zdjęcie.

Konsultacje

Przypominamy, że dnia 13.12.2017 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 w naszej szkole odbędą się konsultacje. Zapraszamy.