Listopad 21 2018 10:22:01
· Kalendarz 2018/2019
· Czujnik jakości powietrza

KONCERT ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY 2018

13 Stycznia 2018r., jak co roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się Koncert Świąteczno-Noworoczny zorganizowany przez szkołę i Orkiestrę OSP Przyszowice.

W pierwszej części uczniowie z klasy IVa i jeden uczeń z IVc przedstawili, odwołujące się do polskiej tradycji, jasełka, których fragmenty przeplatane były kolędami śpiewanymi przez publiczność. Młodzi aktorzy zostali przygotowani przez panią Bronisławę Ogonek. Do atrakcyjności przedstawienia przyczynili się rodzice i babcie uczniów, którzy zorganizowali piękne stroje.

Po jasełkach nastąpiła piętnastominutowa przerwa, w trakcie której działała kawiarenka Rady Rodziców.

W drugiej części Wystąpiła orkiestra pod dyrekcją pana Mirosława Hajduka wraz z solistami. W roli solistów wystąpili: Alicja Śmietańska - Nowakowska, Dominika Mielnik, Tomasz Nowakowski, Wojciech Miczka, Kacper Famula, Tomasz Makselon. Improwizację na trąbce wykonał Jarosław Hajduk. Zagrano wiele znanych utworów oraz kilka nowych. Z największym entuzjazmem przyjęto ,,Gdybym był bogaty’’, ,, Summertime’’ oraz ,, Radetzky Marsch’’. Na koniec orkiestra tradycyjnie zagrała kolędę  ,,Cicha noc’’

Organizatorzy dziękują Spółdzielni Uczniowskiej ,, Malinka ’’, prowadzonej przez panią Janinę Kopel, za przygotowanie poczęstunku dla młodych aktorów. Za pomoc w przygotowaniach podziękowanie należy się również absolwentowi naszej szkoły Karolowi Musiołowi. Zobacz zdjęcia.

Patrycja Lis

Pan Toti i Spotkania ze sztuką

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Przyszowicach w ramach cyklu Spotkania ze sztuką mieli niepowtarzalną sposobność uczestniczenia  w spotkaniu autorskim z gliwicką pisarką i malarką Joanną Sorn Gara, autorką poczytnej serii książeczek o Panu Toti. Pani Joanna opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak tworzy się postać głównego bohatera i jego przygody- czyli od pomysłu do realizacji. Dzieci próbowały podczas burzy mózgów stworzyć nowe przygody Pana Toti. Mamy nadzieję, że ta zabawa będzie inspiracją do napisania kolejnej opowieści o sympatycznym ludziku. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała małym czytelnikom swoje książeczki.

To na pewno nie ostatnie spotkanie z Sorn Garą. Pisarka odwiedziła nasza szkołę już drugi raz. W planach mamy kolejne warsztaty. Pan Toti i Sorn Gara są u nas zawsze serdecznie witani i oczekiwani.

Joanna Duss

,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''
Mikołaj

W dniu 6 grudnia zakończyliśmy XX edycję akcji dobroczynnej klas młodszych pod hasłem ,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''. Zebrane dary zostały przekazane na rzecz wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Zabrzu. Dziękujemy za ,,Dar Serca'' najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Organizator akcji Iwona Łachan i Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej. Zobacz zdjęcie.

Konsultacje

Przypominamy, że dnia 13.12.2017 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 w naszej szkole odbędą się konsultacje. Zapraszamy.

Mikołaj w naszej szkole

Do swietlicy Mikołaj przyniòsł nowe wyczekiwane przez cały rok gry...Zobacz zdjęcia.