Maj 25 2018 19:35:16

,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''
Mikołaj

W dniu 6 grudnia zakończyliśmy XX edycję akcji dobroczynnej klas młodszych pod hasłem ,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''. Zebrane dary zostały przekazane na rzecz wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Zabrzu. Dziękujemy za ,,Dar Serca'' najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Organizator akcji Iwona Łachan i Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej. Zobacz zdjęcie.

Konsultacje

Przypominamy, że dnia 13.12.2017 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 w naszej szkole odbędą się konsultacje. Zapraszamy.

Mikołaj w naszej szkole

Do swietlicy Mikołaj przyniòsł nowe wyczekiwane przez cały rok gry...Zobacz zdjęcia.

Odyseja Umysłu

Zosia z IIIa - zwyciężczynią pierwszej lekcji Technik Pamieciowych w świetlicy szkolnej w ramach Odysei Umysłu. Zobacz zdjęcie

Barbórka w przyszowickiej szkole

Historia naszej miejscowości jest nierozerwalnie związana z górnictwem. Do dziś, mimo trudnej sytuacji pobliskich kopalń, wielu ojców naszych uczniów jest czynnymi zawodowo górnikami. To ich święto Dyrekcja oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyszowicach uczcili uroczystą akademią, na którą zaprosili tatusiów i dziadków górników, jak również  panie Barbary związane z naszą szkoła; panią Barbarę Mansfeld - Kierownika Referatu Oświaty i długoletnią dyrektorkę, panią Barbarę Dłociok - emerytowaną nauczycielkę oraz panią Barbarę Cyroń- Inspektora ds.BHP. W programie akademii przygotowanej przez zespół edukacji wczesnoszkolnej mali artyści zaprezentowali cała gamę występów związanych z kulturą śląska, czyli: gwarę, wiersze,  piosenki ludowe, tańce śląskie: trojoka, kozierajki i miotlarza, zagrali również hymn górniczy. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami gości.

Joanna Duss