Listopad 21 2018 10:15:39
· Kalendarz 2018/2019
· Czujnik jakości powietrza

Konkurs o Karolu Miarce

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie związanego z naszą szkołą i jej patronem - Karolem Miarką. W zależności od Waszych zainteresowań i zdolności możecie wybrać jedną z dwóch form:
- rysunek, przedstawiający Karola Miarkę na tle naszej szkoły (dowolna technika - farbami, szkic ołówkiem, fotomontaż, kolaż itp.)
- wiersz lub opowiadanie o Karolu Miarce (o jego życiu lub osiągnięciach, o wybranym wydarzeniu z jego życia, opowiadanie fantastyczne o Karolu Miarce w naszych czasach lub inne - dowolne).

Prace prosimy dostarczyć do 10 listopada do p. Kunkiewicz lub p. Marek. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom będzie miało miejsce 15 listopada w czasie uroczystej akademii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Organizatorzy: Pani A. Marek i Pani V. Kunkiewicz

Zmiana terminu konsultacji

UWAGA !!!

Zmiana terminu konsultacji

Dyrektor ZSP Przyszowice informuje, że konsultacje przewidziane na dzień
8 listopada 2017 r.  odbędą się 7 listopada w godzinach 17.30 – 18.30

Jednocześnie informuję, że 7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas IV – VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum pt.:

„Bezpieczeństwo w Internecie.  Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”

Spotkanie przeprowadzi  mgr Marta Gawęda, psycholog, specjalista z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Knurowie.

Spotkanie jest realizacją zadań ujętych w programie wychowawczo – profilaktycznym  szkoły, oraz uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszam

Aleksander Jendryczko

Dyrektor ZSP Przyszowice

"5 o'clock"

W każdy czwartek o 12:50 uczniowie klas 1-3 mogą w relaksacyjnej atmosferze nabywać wiedzę o krajach anglojęzycznych. W programie innowacyjnego kółka "5 o'clock" dzieci bawią się w damy i dżentelmenów, dyskutują po angielsku o pogodzie, a kiedy angielskim zwyczajem piją herbatkę nauczyciel opowiada im ciekawostki na temat Anglii, Szkocji, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Austaralii. E. Woźniak

Odyseja Umysłu

W roku 2017/2018 niektóre zajęcia* w świetlicy szkolnej są prowadzone metodą amerykańską znaną jako Odyseja Umysłu. Dzieci uczą się pracy zespołowej, negocjowania, wypracowywania kompromisów i szybkiej współpracy na czas, gdyż tego wymagają przeróżne zadania o charakterze projektów technicznych, językowych, artystycznych i inne. Najważniejsza jest kreatywność. Dobry pomysł i wspólne, zespołowe realizowanie go jest dobrą  drogą do sukcesu w przyszłości.
Certyfikowany Trener Odysei Umysłu Ewa Woźniak
* poniedziałki, środy i piątki

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierzątekologów i ekologii. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt. W tym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt.