Lipiec 16 2018 18:48:03

Mikołaj w naszej szkole

Do swietlicy Mikołaj przyniòsł nowe wyczekiwane przez cały rok gry...Zobacz zdjęcia.

Odyseja Umysłu

Zosia z IIIa - zwyciężczynią pierwszej lekcji Technik Pamieciowych w świetlicy szkolnej w ramach Odysei Umysłu. Zobacz zdjęcie

Barbórka w przyszowickiej szkole

Historia naszej miejscowości jest nierozerwalnie związana z górnictwem. Do dziś, mimo trudnej sytuacji pobliskich kopalń, wielu ojców naszych uczniów jest czynnymi zawodowo górnikami. To ich święto Dyrekcja oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyszowicach uczcili uroczystą akademią, na którą zaprosili tatusiów i dziadków górników, jak również  panie Barbary związane z naszą szkoła; panią Barbarę Mansfeld - Kierownika Referatu Oświaty i długoletnią dyrektorkę, panią Barbarę Dłociok - emerytowaną nauczycielkę oraz panią Barbarę Cyroń- Inspektora ds.BHP. W programie akademii przygotowanej przez zespół edukacji wczesnoszkolnej mali artyści zaprezentowali cała gamę występów związanych z kulturą śląska, czyli: gwarę, wiersze,  piosenki ludowe, tańce śląskie: trojoka, kozierajki i miotlarza, zagrali również hymn górniczy. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami gości.

Joanna Duss

Inauguracja Roku Jubileuszowego Szkoły

15 listopada 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca Rok Jubileuszowy Szkoły.
Część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Aleksander Jendryczko, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych, dyrektorki pozostałych szkół naszej gminy, emerytowni nauczyciele, absolwenci. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, wicewójt Tomasz Kowol,  przewodniczący RG Józef Buchczyk oraz kierowniczka Referatu Oświaty Barbara Mansfeld. Na uroczystość przybyli także  nasi radni oraz ksiądz proboszcz Adam Niedziela.
Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim obecnym historię szkoły.
Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów popłynęły z ust wójta Joachima Bargiela.
W części artstycznej wystąpili uczniowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetkę Karola Miarki - patrona naszej szkoły. Był również czas na wspomnienia.  Emerytowani nauczyciele  pięknie i wzruszająco  opowiedzieli fragmenty historii, które związane były z ich wieloletnią pracą w szkole. Zobacz zdjęcia.

Barbara Trojanowicz - Kowol

Spotkania ze sztuką

10 listopada br. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przyszowicach wyjazdem do Filharmonii Śląskiej w Katowicach zainaugurowali cykl SPOTKAŃ ZE SZTAKĄ, który trwać będzie cały rok szkolny 2017/18. Pierwszy koncert z cyklu Mała Filharmonia nosił tytuł: ”Tak powstaje dźwięk”. Dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów Uwertury koncertowej Bajka Stanisława Moniuszki, Uwertury Sroka Złodziejka  Gioacchino Rossiniego, oraz Uwertury Oberon Carla Marii von Webera  granych przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Obejrzały też pokaz  sposobów wydobywania dźwięku z różnych przedmiotów przeprowadzony przez Jerzego Jarosza – wykładowcę fizyki z Uniwersytetu Śląskiego.

Kolejne spotkania w maju i czerwcu to Muzyczne czary oraz Piękna i Bestia.  Jednak SPOTKANIA ZE SZTUKĄ to nie tylko wyjazdy do Filharmonii. Uczniowie klas młodszych spotkają się również z autorami poczytnych książek dla dzieci: panią Joanna Sorn Gara, która stworzyła sympatyczną postać Pana Toti, oraz panem Waldemarem Cichoniem, autorem lektury szkolnej o niesfornym kocie Cukierku. Zobacz zdjęcia.

Joanna Duss