Maj 25 2018 19:34:23

Inauguracja Roku Jubileuszowego Szkoły

15 listopada 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca Rok Jubileuszowy Szkoły.
Część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Aleksander Jendryczko, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych, dyrektorki pozostałych szkół naszej gminy, emerytowni nauczyciele, absolwenci. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, wicewójt Tomasz Kowol,  przewodniczący RG Józef Buchczyk oraz kierowniczka Referatu Oświaty Barbara Mansfeld. Na uroczystość przybyli także  nasi radni oraz ksiądz proboszcz Adam Niedziela.
Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim obecnym historię szkoły.
Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów popłynęły z ust wójta Joachima Bargiela.
W części artstycznej wystąpili uczniowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetkę Karola Miarki - patrona naszej szkoły. Był również czas na wspomnienia.  Emerytowani nauczyciele  pięknie i wzruszająco  opowiedzieli fragmenty historii, które związane były z ich wieloletnią pracą w szkole. Zobacz zdjęcia.

Barbara Trojanowicz - Kowol

Spotkania ze sztuką

10 listopada br. uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przyszowicach wyjazdem do Filharmonii Śląskiej w Katowicach zainaugurowali cykl SPOTKAŃ ZE SZTAKĄ, który trwać będzie cały rok szkolny 2017/18. Pierwszy koncert z cyklu Mała Filharmonia nosił tytuł: ”Tak powstaje dźwięk”. Dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów Uwertury koncertowej Bajka Stanisława Moniuszki, Uwertury Sroka Złodziejka  Gioacchino Rossiniego, oraz Uwertury Oberon Carla Marii von Webera  granych przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej. Obejrzały też pokaz  sposobów wydobywania dźwięku z różnych przedmiotów przeprowadzony przez Jerzego Jarosza – wykładowcę fizyki z Uniwersytetu Śląskiego.

Kolejne spotkania w maju i czerwcu to Muzyczne czary oraz Piękna i Bestia.  Jednak SPOTKANIA ZE SZTUKĄ to nie tylko wyjazdy do Filharmonii. Uczniowie klas młodszych spotkają się również z autorami poczytnych książek dla dzieci: panią Joanna Sorn Gara, która stworzyła sympatyczną postać Pana Toti, oraz panem Waldemarem Cichoniem, autorem lektury szkolnej o niesfornym kocie Cukierku. Zobacz zdjęcia.

Joanna Duss

Dzień Bajek

W poniedziałek 6.11.17 odbył się w naszej szkole Dzień Bajek, który cieszył się sporym uznaniem. Wiele uczniów przebrało się za znane nam wszystkim postacie. SU bardzo dziękuje za wasze zaangażowanie! Zobacz zdjęcia.

Konkurs o Karolu Miarce

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie związanego z naszą szkołą i jej patronem - Karolem Miarką. W zależności od Waszych zainteresowań i zdolności możecie wybrać jedną z dwóch form:
- rysunek, przedstawiający Karola Miarkę na tle naszej szkoły (dowolna technika - farbami, szkic ołówkiem, fotomontaż, kolaż itp.)
- wiersz lub opowiadanie o Karolu Miarce (o jego życiu lub osiągnięciach, o wybranym wydarzeniu z jego życia, opowiadanie fantastyczne o Karolu Miarce w naszych czasach lub inne - dowolne).

Prace prosimy dostarczyć do 10 listopada do p. Kunkiewicz lub p. Marek. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom będzie miało miejsce 15 listopada w czasie uroczystej akademii.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Organizatorzy: Pani A. Marek i Pani V. Kunkiewicz

Zmiana terminu konsultacji

UWAGA !!!

Zmiana terminu konsultacji

Dyrektor ZSP Przyszowice informuje, że konsultacje przewidziane na dzień
8 listopada 2017 r.  odbędą się 7 listopada w godzinach 17.30 – 18.30

Jednocześnie informuję, że 7 listopada 2017 r. o godzinie 17.00 na stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie profilaktyczne dla rodziców uczniów klas IV – VII  Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum pt.:

„Bezpieczeństwo w Internecie.  Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”

Spotkanie przeprowadzi  mgr Marta Gawęda, psycholog, specjalista z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Knurowie.

Spotkanie jest realizacją zadań ujętych w programie wychowawczo – profilaktycznym  szkoły, oraz uwzględnia podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Serdecznie zapraszam

Aleksander Jendryczko