Wrzesień 20 2018 03:54:23

Konsultacje

Przypominamy, że dnia 13.12.2017 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 w naszej szkole odbędą się konsultacje. Zapraszamy.

Mikołaj w naszej szkole

Do swietlicy Mikołaj przyniòsł nowe wyczekiwane przez cały rok gry...Zobacz zdjęcia.

Odyseja Umysłu

Zosia z IIIa - zwyciężczynią pierwszej lekcji Technik Pamieciowych w świetlicy szkolnej w ramach Odysei Umysłu. Zobacz zdjęcie

Barbórka w przyszowickiej szkole

Historia naszej miejscowości jest nierozerwalnie związana z górnictwem. Do dziś, mimo trudnej sytuacji pobliskich kopalń, wielu ojców naszych uczniów jest czynnymi zawodowo górnikami. To ich święto Dyrekcja oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyszowicach uczcili uroczystą akademią, na którą zaprosili tatusiów i dziadków górników, jak również  panie Barbary związane z naszą szkoła; panią Barbarę Mansfeld - Kierownika Referatu Oświaty i długoletnią dyrektorkę, panią Barbarę Dłociok - emerytowaną nauczycielkę oraz panią Barbarę Cyroń- Inspektora ds.BHP. W programie akademii przygotowanej przez zespół edukacji wczesnoszkolnej mali artyści zaprezentowali cała gamę występów związanych z kulturą śląska, czyli: gwarę, wiersze,  piosenki ludowe, tańce śląskie: trojoka, kozierajki i miotlarza, zagrali również hymn górniczy. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami gości.

Joanna Duss

Inauguracja Roku Jubileuszowego Szkoły

15 listopada 2017 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca Rok Jubileuszowy Szkoły.
Część oficjalną rozpoczął pan dyrektor Aleksander Jendryczko, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz gminnych, dyrektorki pozostałych szkół naszej gminy, emerytowni nauczyciele, absolwenci. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Gminy Gierałtowice Joachim Bargiel, wicewójt Tomasz Kowol,  przewodniczący RG Józef Buchczyk oraz kierowniczka Referatu Oświaty Barbara Mansfeld. Na uroczystość przybyli także  nasi radni oraz ksiądz proboszcz Adam Niedziela.
Dyrektor w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim obecnym historię szkoły.
Ciepłe słowa i życzenia wielu sukcesów popłynęły z ust wójta Joachima Bargiela.
W części artstycznej wystąpili uczniowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli sylwetkę Karola Miarki - patrona naszej szkoły. Był również czas na wspomnienia.  Emerytowani nauczyciele  pięknie i wzruszająco  opowiedzieli fragmenty historii, które związane były z ich wieloletnią pracą w szkole. Zobacz zdjęcia.

Barbara Trojanowicz - Kowol