Grudzień 18 2017 07:10:34

e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590
Pan Toti i Spotkania ze sztuką

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Przyszowicach w ramach cyklu Spotkania ze sztuką mieli niepowtarzalną sposobność uczestniczenia  w spotkaniu autorskim z gliwicką pisarką i malarką Joanną Sorn Gara, autorką poczytnej serii książeczek o Panu Toti. Pani Joanna opowiedziała najmłodszym czytelnikom, jak tworzy się postać głównego bohatera i jego przygody- czyli od pomysłu do realizacji. Dzieci próbowały podczas burzy mózgów stworzyć nowe przygody Pana Toti. Mamy nadzieję, że ta zabawa będzie inspiracją do napisania kolejnej opowieści o sympatycznym ludziku. Na zakończenie spotkania autorka podpisywała małym czytelnikom swoje książeczki.

To na pewno nie ostatnie spotkanie z Sorn Garą. Pisarka odwiedziła nasza szkołę już drugi raz. W planach mamy kolejne warsztaty. Pan Toti i Sorn Gara są u nas zawsze serdecznie witani i oczekiwani.

Joanna Duss

,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''
Mikołaj

W dniu 6 grudnia zakończyliśmy XX edycję akcji dobroczynnej klas młodszych pod hasłem ,,I Ty zostań Świętym Mikołajem''. Zebrane dary zostały przekazane na rzecz wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Zabrzu. Dziękujemy za ,,Dar Serca'' najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich rodziców. Organizator akcji Iwona Łachan i Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej. Zobacz zdjęcie.

Konsultacje

Przypominamy, że dnia 13.12.2017 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 w naszej szkole odbędą się konsultacje. Zapraszamy.

Mikołaj w naszej szkole

Do swietlicy Mikołaj przyniòsł nowe wyczekiwane przez cały rok gry...Zobacz zdjęcia.

Odyseja Umysłu

Zosia z IIIa - zwyciężczynią pierwszej lekcji Technik Pamieciowych w świetlicy szkolnej w ramach Odysei Umysłu. Zobacz zdjęcie