Marzec 03 2015 16:30:32

e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590
Wieczór Młodych Artystów

29.01.2015 w naszej Szkole odbył się Przyszowicki Wieczór Młodych Artystów zorganizowany przez panią Ewę Woźniak i panią Agnieszkę Kowol w celu podsumowania udziału naszj szkoły w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Oprócz pokazów tanecznych, scenek w gwarze śląskiej i przedstawienia "Brzydkie Kaczątko" miała miejsce premiera sztuki teatralnej na motywach "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena w wykonaniu sześciolatków z klasy Ic. Wieczór spotkał się z ogromnym uznaniem przyszowickiej publiczności.

Jak uczyć się efektywnie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza uczniów szkół podstawowych (od klas III do VI) do udziału warsztatach „Jak uczyć się efektywnie”.

Termin: 03.02 - 05.02 2015r. (o dokładnej godzinie zainteresowane osoby zostaną poinformowane w momencie zapisów)

Liczebność grup: 12 - 15 osób

Czas trwania: trzy spotkania po 90 minut

Miejsce warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie

Zapisy do 30 stycznia przyjmowane są w sekretariacie Poradni lub telefonicznie pod nr 0-32-235-14-76.

Ilość miejsc ograniczona.

Podczas warsztatów uczniowie zostaną zapoznani ze sposobami uczenia się poprzez zabawę oraz dowiedzą się jak można dobrze się uczyć nie tracąc przy tym radości.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

• mnemotechniki

• rymowanki

• mapy myśli

• metody ułatwiające uczenie się języków obcych oraz przedmiotów szczególnie wymagających zapamiętywania

• sposoby radzenia sobie ze zdenerwowaniem podczas sprawdzianu lub egzaminu

Treści są dostosowane do wieku uczestników.

Udział w zajęciach jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Prosimy wychowawców klas o przekazanie tej informacji uczniom i rodzicom.

Uwaga!!! W przypadku rezygnacji z warsztatu prosimy o jak najszybsze zgłoszenie w sekretariacie Poradni (zwolnione miejsce będzie mógł zająć inny uczeń)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza gimnazjalistów do udziału w  warsztatach „Jak uczyć się efektywnie”.

Liczebność grup: 12 - 15 osób

Czas trwania: trzy spotkania po 90 minut

Miejsce warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie

Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

• mnemotechniki

• rymowanki

• mapy myśli

• sposoby radzenia sobie ze zdenerwowaniem podczas sprawdzianu lub egzaminu

Treści są dostosowane do wieku uczestników.

Udział w zajęciach jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Prosimy wychowawców klas o przekazanie tej informacji uczniom i rodzicom.

Wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu

18 grudnia uczniowie klas Ia i Ib w ramach edukacji regionalnej odwiedzili Zabytkową Kopalnię Guido w Zabrzu. Wycieczka była dla dzieci niepowtarzalną okazją do poznania warunków panujących pod ziemią w kopalni, zapoznania się z ciężką pracą górników, obejrzenia parku maszynowego oraz poznania historii najbardziej znanego na Śląsku konia – Łyska z pokładu Idy. Duże emocje wzbudziło spotkanie Skarbnika, który opowiadał dzieciom ciekawe historie, a na koniec spotkania częstował cukierkami. Jednak najwięcej wrażeń wzbudził zjazd windą w ciemnościach. Wycieczka była tym bardziej udana, że w kopalni towarzyszyli nam przewodnicy, którzy doskonale kontaktowali się z małymi dziećmi i potrafili w ciekawy sposób przekazać wszystkie informacje.

OGŁOSZENIE

Dnia 3 marca 2015 w drugim dniu rekolekcji w naszej szkole odbędzie się konkurs języka angielskiego FOX. Zgłoszenia zbiera P.Madeja wraz z 8 zł do tego piątku(19.12.14r.).

Koncert świąteczno-noworoczny 2015

Orkiestra Dęta przy OSP Przyszowice oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowicach zapraszają na koncert świąteczno-noworoczny, a po nim na biesiadę, organizowane 10 stycznia 2015 roku. Początek o godz. 17 na sali gimnastycznej ZSP przy ul. Szkolnej 4. W programie „Jasełka” przygotowane przez uczniów, koncert Orkiestry Dętej OSP pod batutą Mirosława Hajduka, wspólne kolędowanie oraz biesiada.

Część koncertową poprowadzi Wojciech Miczka, biesiadę Mateusz Troll, a zagra zespół ARKADIA BAND.