Maj 27 2015 02:32:30

44-178 Przyszowice
e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590

22.05.2015r o godz. 17.00 niektórzy uczniowie kl. 6a wraz z rodzicami zebrali się w ogródku starej szkoły. Celem spotkania było posadzenie krzewów ozdobnych. Nasz ogródek wzbogacił się o magnolię, hibiskus, kilka różaneczników i azalii. Posadzili też klonik, kosodrzewinę i parę innych gatunków. Mamy nadzieję że zasadzone rośliny upiększą wizerunek naszej szkoły, przyciągną ptaki i motyle.

Zwycięska drużyna

Drużyna w składzie: Maja Karwowska, Agata Kozłowska i Maciek Wilczek zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym, pokonując o 4 punkty drugą drużynę ze szkoły w Gierałtowicach oraz aż o 6 punktów zespoły z Chudowa i Paniówek. Nasi uczniowie odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania, a nawet zdobyli dodatkowe punkty za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania przejęte od przeciwników. Również doskonale poradzili sobie z konkurencjami sprawnościowymi. Gminny Konkurs Historyczny organizowany jest już po raz kolejny w ZSP w Paniówkach i cieszy się wielkim uznaniem i zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli –opiekunów , panuje bowiem na nim miła atmosfera sprzyjająca zdrowej rywalizacji a także wesołej zabawie.

Konsultacje

Dnia 18 marca 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17 00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rodziców uczniów klas VI zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed egzaminem klas szóstych.

Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, iż na stronie pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

Wieczór Młodych Artystów

29.01.2015 w naszej Szkole odbył się Przyszowicki Wieczór Młodych Artystów zorganizowany przez panią Ewę Woźniak i panią Agnieszkę Kowol w celu podsumowania udziału naszj szkoły w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Oprócz pokazów tanecznych, scenek w gwarze śląskiej i przedstawienia "Brzydkie Kaczątko" miała miejsce premiera sztuki teatralnej na motywach "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena w wykonaniu sześciolatków z klasy Ic. Wieczór spotkał się z ogromnym uznaniem przyszowickiej publiczności.