Październik 18 2017 08:08:47

e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590
"5 o'clock"

W każdy czwartek o 12:50 uczniowie klas 1-3 mogą w relaksacyjnej atmosferze nabywać wiedzę o krajach anglojęzycznych. W programie innowacyjnego kółka "5 o'clock" dzieci bawią się w damy i dżentelmenów, dyskutują po angielsku o pogodzie, a kiedy angielskim zwyczajem piją herbatkę nauczyciel opowiada im ciekawostki na temat Anglii, Szkocji, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Austaralii. E. Woźniak

Odyseja Umysłu

W roku 2017/2018 niektóre zajęcia* w świetlicy szkolnej są prowadzone metodą amerykańską znaną jako Odyseja Umysłu. Dzieci uczą się pracy zespołowej, negocjowania, wypracowywania kompromisów i szybkiej współpracy na czas, gdyż tego wymagają przeróżne zadania o charakterze projektów technicznych, językowych, artystycznych i inne. Najważniejsza jest kreatywność. Dobry pomysł i wspólne, zespołowe realizowanie go jest dobrą  drogą do sukcesu w przyszłości.
Certyfikowany Trener Odysei Umysłu Ewa Woźniak
* poniedziałki, środy i piątki

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt (ang. World Animal Day) – święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierzątekologów i ekologii. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa. Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt. W tym dniu w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt.

Konkursy przedmiotowe

TERMINY WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Informacja o konkursach.

POWODZENIA

Spotkanie z policjantami

28 wrzesnia nasi uczniowie z klas pierwsych spotkali sie ze stróżami prawa z gliwickiej komendy policji. Panowie policjanci zapoznali dzieci z charakterem swojej pracy, ale przede wszystkim omowili z dziecmi zasady bezpieczenstwa obowiazujace podczas drogi do i ze szkoly. Dla pierwszoklasistow byla to powtórka i sprawdzian zapamietanych wiadomosci i umiejetnosci zdobytych na lekcjach edukacji przyrodniczej, na ktorej chodzac ulicami w pobliżu szkoly, uczyły sie prawidlowo przechodzić przez jezdnię. Zobacz zdjęcia.