Kwiecień 25 2015 07:28:45

e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590
Zwycięska drużyna

Drużyna w składzie: Maja Karwowska, Agata Kozłowska i Maciek Wilczek zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym, pokonując o 4 punkty drugą drużynę ze szkoły w Gierałtowicach oraz aż o 6 punktów zespoły z Chudowa i Paniówek. Nasi uczniowie odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania, a nawet zdobyli dodatkowe punkty za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania przejęte od przeciwników. Również doskonale poradzili sobie z konkurencjami sprawnościowymi. Gminny Konkurs Historyczny organizowany jest już po raz kolejny w ZSP w Paniówkach i cieszy się wielkim uznaniem i zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli –opiekunów , panuje bowiem na nim miła atmosfera sprzyjająca zdrowej rywalizacji a także wesołej zabawie.

Konsultacje

Dnia 18 marca 2015 roku w naszej szkole o godzinie 17 00 odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Rodziców uczniów klas VI zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed egzaminem klas szóstych.

Rekrutacja 2015/2016

Informujemy, iż na stronie pojawiły się informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2015/2016.

Wieczór Młodych Artystów

29.01.2015 w naszej Szkole odbył się Przyszowicki Wieczór Młodych Artystów zorganizowany przez panią Ewę Woźniak i panią Agnieszkę Kowol w celu podsumowania udziału naszj szkoły w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Oprócz pokazów tanecznych, scenek w gwarze śląskiej i przedstawienia "Brzydkie Kaczątko" miała miejsce premiera sztuki teatralnej na motywach "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena w wykonaniu sześciolatków z klasy Ic. Wieczór spotkał się z ogromnym uznaniem przyszowickiej publiczności.

Jak uczyć się efektywnie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza uczniów szkół podstawowych (od klas III do VI) do udziału warsztatach „Jak uczyć się efektywnie”.

Termin: 03.02 - 05.02 2015r. (o dokładnej godzinie zainteresowane osoby zostaną poinformowane w momencie zapisów)

Liczebność grup: 12 - 15 osób

Czas trwania: trzy spotkania po 90 minut

Miejsce warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie

Zapisy do 30 stycznia przyjmowane są w sekretariacie Poradni lub telefonicznie pod nr 0-32-235-14-76.

Ilość miejsc ograniczona.

Podczas warsztatów uczniowie zostaną zapoznani ze sposobami uczenia się poprzez zabawę oraz dowiedzą się jak można dobrze się uczyć nie tracąc przy tym radości.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

• mnemotechniki

• rymowanki

• mapy myśli

• metody ułatwiające uczenie się języków obcych oraz przedmiotów szczególnie wymagających zapamiętywania

• sposoby radzenia sobie ze zdenerwowaniem podczas sprawdzianu lub egzaminu

Treści są dostosowane do wieku uczestników.

Udział w zajęciach jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Prosimy wychowawców klas o przekazanie tej informacji uczniom i rodzicom.

Uwaga!!! W przypadku rezygnacji z warsztatu prosimy o jak najszybsze zgłoszenie w sekretariacie Poradni (zwolnione miejsce będzie mógł zająć inny uczeń)

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie zaprasza gimnazjalistów do udziału w  warsztatach „Jak uczyć się efektywnie”.

Liczebność grup: 12 - 15 osób

Czas trwania: trzy spotkania po 90 minut

Miejsce warsztatów: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Knurowie

Ilość miejsc ograniczona.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.:

• mnemotechniki

• rymowanki

• mapy myśli

• sposoby radzenia sobie ze zdenerwowaniem podczas sprawdzianu lub egzaminu

Treści są dostosowane do wieku uczestników.

Udział w zajęciach jest bezpłatny oraz dobrowolny.

Prosimy wychowawców klas o przekazanie tej informacji uczniom i rodzicom.