Grudzień 19 2014 03:10:37
Nawigacja
· Strona Główna
· Informacje o Szkole
· Historia Szkoły
· Patron Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Tradycje szkoły
· Plan zajęć
· Kalendarz 2014/2015
· Rada Rodziców
· COMENIUS 2013/2014
· Podręczniki na rok szkolny 2014/2015
· Gimnazjum
· --------------------------
· Artykuły
· Linki
· Galeria
· --------------------------
· Szukaj
· --------------------------
· Absolwenci
· Samorząd szkolny
· SU "MALINKA"
· Klub Kraj-Turyst
· SKO
· Radosna szkoła
· Rekrutacja SP 2014/2015
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 830
· Najnowszy użytkownik: jealouspoker77
Powitanie
Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki
ul Szkolna 4
44-178 Przyszowice
e-mail: gim3przyszowice@op.pl
(32) 30-11-562; 30-11-590
Konsultacje

Przypominamy, iź dnia 17 grudnia 2014 roku w godzinach od 17 00 do 18 00 w szkole odbędą się konsultacje Zapraszamy rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Uwaga

RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH ZAPEWNIENIEM PRZEZ SZKOŁĘ OPIEKI ICH DZIECKU, W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM, TJ W DNIACH 22,23,24,29,30,31 GRUDNIA, PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ DO SEKRETARIATU ZSP W PRZYSZOWICACH W CELU ZADEKLAROWANIA TAKIEJ POTRZEBY DO DNIA 16.12.2014 R.

Wiejska Chata w Bojkowie

W ostatnich dniach września uczniowie klas I-III odwiedzili Wiejską Chatę w Bojkowie. Wyjazd odbył się w ramach realizacji kolejnego zadania programu Comenius – Sztuka. Dzieci własnoręcznie wykonywały obrazy malowane na szkle , poznały dokładnie tę trudną i ciekawą technikę malarską. Zajęcia odbywały się we wnętrzu stylizowanym na starą wiejską izbę umeblowaną równie starymi sprzętami. Dodatkową atrakcją wycieczki była możliwość zobaczenia i dotknięcia zwierząt w obejściu chaty, a to już dzisiaj rzadkość. Nasze prace przedstawione zostaną na specjalnie przygotowanej wystawie. Część kosztów wycieczki pokryta była z funduszy Comeniusa.

Wernisaż wystawy

W sobotę 4 października 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się wernisaż wystawy CZESŁAW JAŁOWIECKI PASJE W PLASTYCE I MUZYCE, połączony z koncertem Orkiestry Dętej OSP Przyszowice pod kierownictwem Mirosława Hajduka. Organizatorami wystawy byli pani Bronisława Ogonek i ZSP Przyszowice.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00 na sali gimnastycznej. Przybyłych gości powitała orkiestra i uczennice klasy I gimnazjum, które po wystąpieniu Dyrektora przedstawiły życiorys pana Czesława. Artystę gościliśmy w naszej szkole po raz trzeci. Jest jej absolwentem. „Plastyk rzeźbiarz, ale też muzyk. Urodził się w 1935 r. w Przyszowicach w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Dziadek i ojciec brali udział w powstaniach śląskich. Ojciec zainteresowanie muzyką wpoił synowi Czesławowi już w szkole podstawowej. Edukacja plastyczna w latach 1951-1956 w zakopiańskim liceum plastycznym pod okiem samego Antoniego Kenara kształtowała charakter i rozwinęła talent artysty. Wpływ na początki twórczości naszego gościa mieli także starsi od niego mistrzowie „Kenarówki” m.in. Władysław Hasior.

W późniejszych latach kontynuował naukę na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ze specjalizacją Rzeźby Monumentalnej w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Studiował pod okiem mistrzów, wśród których znajdowali się: Tadeusz Brzozowski, Piotr Potworowski, Jacek Puget, Bazyli Wojtowicz. Pracuje jako pedagog i czynnie uczestniczy w życiu artystycznym, biorąc udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Związek Polskich Artystów Plastyków. A w 2012 roku został uhonorowany medalem „Zasłużony Kulturze – GLORIA ARTIS”, nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za działalność kulturalną i twórczość artystyczną. Nadal pracuje z dziećmi prowadząc warsztaty z ceramiki w Szkole Ginących Zawodów w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jego rzeźby to często sylwetki kobiece wykonane z brązu, metalowe kolaże wpisane w ramy obrazów, wykonane w autorskiej technice spawania, palenia i wycinania oraz montażu. Inspiruje go człowiek, a dobro i zło są stałymi elementami prac rzeźbiarza.”

 

W dalszej części, zaproszony przez organizatorów, artysta sam przedstawił swoje prace i krótko je opisał.

Następnie pan Czesław Jałowiecki dołączył do orkiestry i zagrali razem kilka utworów. Po czym nastąpiła przerwa, podczas której można było obejrzeć i podziwiać prace z bliska.

Na korytarzu Rada Rodziców przygotowała kawę i kołacz.

Po przerwie pan Cz. Jałowiecki przy akompaniamencie pana Hajduka zagrał solo parę utworów na saksofonie. Na zakończenie dała krótki koncert orkiestra.

Wystawa była bardzo interesująca. Mam nadzieję, że taki wieczór jeszcze kiedyś się powtórzy.

Organizatorka wystawy oraz Patrycja Lis z klasy V

Ognisko klasowe

Dnia 02.10.2014 roku klasy szóste wybrały się na ognisko z okazji Dnia Chłopaka. Śpiewaliśmy piosenk, graliśmy w różne gry i bawiliśmy się, w końcu to był ostatni dzień chłopaka w podstawówce. Po zabawach nadszedł czas na wspólne zjedzenie kiełbasek. Oprócz tego śpiewaliśmy sto lat dwóm uczniom, którzy w tym dniu obchodzili swoje 12 urodziny. Dodatkową atrakcją było to, że akurat tamtędy przejeżdżało kilku uczniów szkółki jeździeckiej na swoich koniach. Takiego ogniska na pewno nie zapomnimy.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
980,853 unikalne wizyty